9 nejlepších dostupných značek oblečení pro udržitelnou módu

By | August 5, 2023

Redaktoři Good Trade podporují produkty, které jsme osobně prozkoumali, otestovali a skutečně milujeme. Přečtěte si více o naší metodice a obchodním modelu zde.

Rychlá móda je pro spotřebitele snadná, protože je právě taková: rychlá a levná. Vydržíme jen nějakou sezonu a je pro nás snadné skončit s oblečením, které se po pár nošeních začne trhat a trhat. A pokud jde o etickou a udržitelnou módu, víme, že cenovky kvalitních kousků mohou být skličující. Ale zatímco tyto značky jsou *dostupnější, udržitelná móda stále stojí více než rychlá móda kvůli udržitelným látkám, spravedlivé pracovní síle a pomalejšímu a kvalitnějšímu přístupu v celém dodavatelském řetězci. V našem článku se dozvíte více o tom, proč je udržitelná móda tak drahá.

“Udržitelná móda stále stojí více než rychlá móda kvůli udržitelným látkám, poctivé práci a pomalejšímu a kvalitnějšímu přístupu v celém dodavatelském řetězci.”

Proto sdílíme značky udržitelného oblečení, díky kterým je nakupování etického oblečení dostupnější. Kupovat méně, ale více kvalitních položek je nakonec dostupnější a udržitelnější možností; s trochou plánování může tento druh promyšleného utrácení výrazně přispět k podpoře udržitelné módy, díky které se cítíme a vypadáme dobře, aniž bychom v dlouhodobém horizontu zruinovali. Toto jsou některé z nejdostupnějších značek oblečení a některé z nejetičtějších, takže se můžete cítit dobře z toho, co vaše dolary podporují.

Chcete-li získat ještě dostupnější a udržitelnější možnosti oblečení, podívejte se na našeho průvodce online obchody s vintage oblečením a oblečením z druhé ruky. A pokud přecházíte na zcela etický šatník, přidejte pár zodpovědně vyrobených bot, vintage šperky a také ekologické peněženky!


Celkově nejlepší | Většina velikosti v ceně | Nejodolnější


1. Kdoule

Nejlepší pro | Zvýšená základna
Cena | Dámská trička od 15 $

Quince věří, že každý by si měl dovolit to nejlepší, a tak si značka dala za cíl vyrábět luxusní kousky za dostupné ceny. Tým zodpovědně používá udržitelné materiály, jako je organická bavlna a len, morušové hedvábí a kašmír, aby vytvořil elegantní a stylové designy, které vydrží. Quince transparentně sdílí informace o svých partnerských továrnách, včetně mezd a pracovních podmínek, a má certifikaci BSCI a Bluesign®.


2. Pakt

Nejlepší pro | Základy pro dospělé (trička, spodní prádlo, těhotenské oblečení)
Cena | Dámská trička od 24 $

Pokud hledáte super měkké základy, které jsou zároveň fair trade, nehledejte nic jiného než Pact; značka prodává organické oblečení pro všechny členy rodiny, včetně batolat a miminek. Navíc jsou univerzálně pohodlné a vyrobené pro vrstvení, ideální na celoroční nošení. S ohledem na dostupnou cenu, vysokou kvalitu a ekologické balení je nákup od Pactu určitě výhrou – a až budete hotovi, můžete jej poslat zpět Pactu a dát ho potřebným pomocí Give Back Box ® program.


3. Boden

Nejlepší pro | Pracovní oděvy, šaty, investiční kousky
Cena | Dámská trička od 28 $

Boden je jednou z nejoblíbenějších udržitelných značek ve Spojeném království. Společnost byla založena před více než 30 lety a je známá svou udržitelnou kolekcí oblečení, která je také etická a rozsáhlá. Díky výrobě Fairtrade v rámci základního kodexu iniciativy pro etické obchodování mohou zákazníci doma i v zahraničí nakupovat pro celou rodinu, protože značka nabízí možnosti přepravy oblečení pro dospělé, děti a kojence po celém světě. Oblečení je dokonce zasíláno v recyklovaných (a recyklovatelných) obalech. Pozdravte své nové oblíbené kousky.


4. Reformace

Nejlepší pro | Příležitostné šaty a džínovina
Cena | Dámská trička od 35 $

Reformation se zabývá plýtváním džínoviny a jako součást svého úsilí upřednostňuje udržitelné a etické postupy, včetně bezpečných a spravedlivých pracovních podmínek. Značka zpřístupňuje cenově dostupnou džínovinu (s některými možnostmi vyrobenými v USA) všem – a činí tak pouze s použitím třetiny vody používané srovnatelnými společnostmi. S desítkami stylů je to místo, kde najdete udržitelné a módní džíny pro váš kapslový šatník. (Další udržitelné džíny naleznete zde).


5. vchod

Nejlepší pro | Grafická trička, sportovní oblečení, svrchní oděvy
Cena | Dámská trička od 40 dolarů

Tentree je zakořeněn v přesvědčení, že máme odpovědnost chránit a zachovat svět, ve kterém žijeme. První značka oděvů na světě oslavuje svůj závazek vůči naší planetě produkty z etických zdrojů a udržitelným způsobem, a to vše při výsadbě 10 stromů za každou zakoupenou položku. Pod heslem „koup jednu, zasaď deset“ tentree věří, že nemusíte být ostřílený ekolog, abyste něco změnili. Značka nyní vysadila více než 73 milionů stromů po celém světě a je na dobré cestě k cíli vysadit do roku 2030 miliardu stromů.

Dobrý obchodní partner


6. Na dny

Nejlepší pro | Recyklovatelná trička a mikiny s kapucí
Cena | Dámská trička od 28 $

For Days může být budoucností udržitelné módy: každý kousek zde je 100% recyklovatelný a vyrobený s principy nulového odpadu –A lze po opotřebení vrátit jako součást systému uzavřené smyčky. Tým navrhuje a vyrábí své kolekce speciálně s ohledem na konec životnosti a materiály zahrnují organickou bavlnu, kepr a recyklované froté. Od jednoduchých triček pro dospělé a jednoduchých, ale krásných šatů až po pohodlné společenské oblečení pro děti, For Days vytváří lepší budoucnost.


7. Kolektiv přítelkyň

Nejlepší pro | Včetně aktivního opotřebení
Cena | Dámská trička od 42 $

Milujeme Girlfriend Collective pro její řadu inkluzivního, udržitelného a dostupného aktivního oblečení. Ve velikostech od XXS do 6XL značka nabízí podprsenky, šortky, legíny a další vyrobené z recyklovaných materiálů, jako jsou staré láhve na vodu a rybářské sítě. Tato značka vyrábí své oblečení ve vietnamských továrnách, kde pracovníci dostávají bezpečné podmínky, spravedlivé mzdy a standardní pracovní dobu. GC také spustilo iniciativu ReGirlfriend na recyklaci starých kousků a jako poděkování obdržíte kredit stránky. Pro nás to zní jako výhra.


8. Kotn

Nejlepší pro | Společenské oblečení
Cena | Dámská trička od 35 $

Kotn, známý pro své měkké a pozoruhodně prodyšné oblečení z egyptské bavlny, vyrábí některé z našich oblíbených oděvů ve spravedlivém a bezpečném prostředí. Značka spolupracuje přímo s farmáři, platí za bavlnu spravedlivé ceny a pomáhá dodavatelům s přechodem na organickou bavlnu s certifikací BCI, to vše a zároveň dává zpět egyptským komunitám. Díky cenově dostupným základům a útulnému společenskému oblečení (milujeme klasická bílá trička a žebrované spodky) je Kotn vyroben s ohledem na kvalitu a pohodlí. Sbohem, otrhaná trička. 👋


9. KAN

Nejlepší pro | Džíny, kombinézy, boty
Cena | Dámská trička od 45 $

ABLE věří, že k ukončení chudoby je třeba vytvořit ekonomické příležitosti, aby se lidé, zejména ženy, mohli sami o sebe postarat. Krásné tašky, boty a sponky značky tak vyrábí po celém světě ženy, které překonaly mimořádné okolnosti. ABLE také nabízí flexibilitu s bezplatným virtuálním stylingem, programem, který si před nákupem můžete vyzkoušet, a bezplatnými výměnami pro jakékoli kolísání velikosti během jednoho roku. Je to společnost promyšlená srdcem i duší.


Doporučený obrázek pakt


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *