Jak posunout svou online přítomnost na další úroveň (a proč byste měli)

By | August 4, 2023

Před třemi lety jsem zmizel z internetu. Převážně.

Během vrcholícího pandemického blokování jsem deaktivoval nebo zprivatizoval všechny své sociální účty. Bylo to pro mé vlastní dobro – znecitlivění mých velkých citů memy a útěk do životů, které jsem záviděl, se pro mě staly toxickými. Myšlenka mít „dobrou“ online přítomnost v roce 2020 na mě byla příliš, když už jsme toho tolik řešili.

Zůstala jen moje práce, kterou jsem denně krmil ze stolu zastrčeného v rohu obýváku. Den za dnem jsem existoval online pouze díky práci a mezi cizími lidmi v anonymních videoherních hlasových chatech.

Ale nyní se věci začínají měnit; Po dlouhé hibernaci jsem zpět do světa, poprvé po letech potkávám lidi a získávám přátele IRL.

Tak jsem se znovu přihlásil a prohrabal své účty jako archeolog identity, abych zjistil, jaká byla moje online přítomnost před otřesem. Zjistil jsem, že mé staré příspěvky na Instagramu a webové stránky již neodpovídají osobě, kterou jsem se stával. Musel jsem aktualizovat…no, všechno.

„Chci, aby můj online ‘domov’ byl místem, kde mě baví být přítomen a kde si rád hraji těžit podmínky.”

Ne proto, že bych se stal influencerem nebo založil společnost, ale proto, že chci, aby můj online „domov“ byl místem, kde mě baví žít a hrát těžit podmínky. Chci svou práci předat s důvěrou s vědomím, že když se nový potenciální přítel nebo kontakt podívá na můj profil, má základní znalosti o tom, kdo jsem a co miluji.

Oslovil jsem své kolegy, kariérní kouče a odborníky na nábor, abych se dozvěděl více o budování online přítomnosti, která funguje pro vás, nikoli proti vám. Tady je to, co jsem se naučil.

Za prvé, potřebujete online přítomnost?

vy ne potřebujete, aby byla online přítomnost oceněna společensky nebo profesionálně, pokud není v souladu s vašimi cíli. Vy jako člověk zůstáváte stejně brilantní a rozkošní, ať už máte Instagram nebo ne.

Může však být cenným nástrojem pro setkávání s lidmi, navazování přátelství a hledání nových příležitostí. Sdílení webové stránky nebo stránky TikTok může sloužit stejnému účelu jako předání vizitky. Ale nemusí být vysoce kurátorský nebo mít tisíce následovníků nebo odběratelů, aby byl efektivní!

Pokud se rozhodnete mít online přítomnost a chcete ji začít používat k prezentaci se světu, vítejte na palubě. Jak ale vyvážit záměr a autenticitu ve světě kurátorských zpráv a zavádějících filtrů?

“Jak vyvažujete záměr a autenticitu ve světě kurátorských zpráv a zavádějících filtrů?”

Ujasněte si své cíle

Začněte tím, že zjistíte, zda jste online člověk nebo ne. Dayana Cadet, Clarity Coach a zakladatelka I See You, Sis, doporučuje položit si otázku: “S kým se snažíš spojit a kde se schází?” Možná jsou to osobní akce komunity nebo online na Facebooku, LinkedIn, Instagramu, Discordu nebo Slacku.

“To, kdo jsme, nemá nic společného s tím, kolik máme následovníků nebo kolik ze svých životů chceme sdílet.”

Pokud jsou pro vás sociální média to pravé, doporučuji vám, abyste se před stanovením svých cílů vzdali všech vnějších očekávání ohledně toho, jak je používat.

“Vždy se také snažím lidem připomínat, že jejich online přítomnost může být tak zapnutá nebo zranitelná, jak se cítí pohodlně,” říká Cadet, “ale musí být autentická vůči tomu, kým jsou.” Je to proto, že to, kým jsme, zcela nesouvisí s tím, kolik máme následovníků nebo kolik ze svých životů chceme sdílet.

Místo toho, abyste se dívali na čísla, přemýšlejte o tom, s kým chcete mluvit a proč. Jaké další akce byste chtěli, aby přátelé, sledující nebo odběratelé provedli poté, co se setkají s vaším online já? Chcete, aby se vámi inspirovali? Zaměstnávat vás? Vyzvat tě? Nebo se cítit silný nebo radostný?

Možná nechcete, aby vzali každý a upřednostňuje zachování své online přítomnosti jako jednosměrné prezentace portfolia. Pokuta!

Zde můžete zvážit některé cíle:

 • Ukažte své koníčky, jako je design, umění, psaní atd.
 • Sdílejte své sociální sítě jako vizitku po událostech v síti
 • Spojte se pouze se svými přáteli a rodinou
 • Vytvořte si portfolio pro nové pracovní příležitosti nebo příležitosti na volné noze
 • Poskytování a přijímání potvrzení od přátel + cizích lidí
 • Spojte se s lidmi mimo od vašich přátel a rodiny, kteří mají podobné životní zkušenosti
 • Rozesmívá lidi
 • Zůstat anonymním číhajícím (není na tom nic špatného! Jen se nelekejte)

Poté proveďte rychlý facelift

Když váš mozek funguje jako můj, je snadné uvíznout v myšlení typu všechno nebo nic, co říká vše se musí udělat hned. (Získejte profesionální portrétní snímek, novou adresu URL, všechny související prvky sociálních médií, ovládněte svět atd.) Nemusíte to dělat tímto způsobem. Věřte mi, budete se cítit zdravěji a pevněji, pokud budete dělat tento krok po druhém.

Zde je rychlý kontrolní seznam pro aktualizaci vaší online přítomnosti, ať už pro práci nebo zábavu:

 1. Aktualizujte svůj profilový obrázek zobrazíte, jak aktuálně vypadáte. To je zvláště užitečné, pokud jste si obarvili nebo ostříhali vlasy (🙋‍♀️) nebo máte jiné změny vzhledu, které chcete sdělit.
 2. Podívejte se znovu na svůj životopis! Kdo jsi v práci, mimo práci, co máš rád nebo o čem nejčastěji píšeš? Zde je svazek bio nápadů, pokud se necítíte inspirováni.
 3. Archivujte fotky, zprávy nebo příspěvky na blogu kteří se necítí v souladu s tím, kým teď jste. Nechte si je, pokud se s nimi cítíte dobře!
 4. Zvýrazněte své nejautentičtější já připnutím vašich oblíbených fotografií, aktualizací data vašeho nejoblíbenějšího příspěvku na blogu nebo vytvořením nového obsahu, který odráží vaše aktuální cíle a životní styl. (Rád o tom přemýšlím takto: Jaké tři věci chci, aby o mně lidé pochopili, když narazí na mou online osobnost?)
 5. Zkontrolujte svou přítomnost na LinkedIn abyste zjistili, zda je relevantní pro vaše cíle. Zejména pokud hledáte práci nebo máte práci s lidmi (jako mnozí z nás), ujistěte se, že vaše pracovní pozice, historie a profilový obrázek jsou aktuální.
 6. Aktualizujte svůj osobní web s barevnými schématy a textem, který odráží, kdo právě jste. Pokud nemáte osobní web, nespěchejte. Začněte s online přítomností, kterou máte už mám, a nevynucujte si čas a finanční investice, dokud nebudete připraveni.
 7. Zkontrolujte, zda všechno není červené, zvláště pokud hledáte práci. „Nedívejte se špatně,“ říká Matt Erhard z kanadské náborové firmy Summit Search Group. Malá nebo nekonzistentní online přítomnost není pro náboráře překážkou, ale Erhard poznamenává, že náboroví manažeři si mohou dvakrát rozmyslet, „jestli váš online obsah působí toxicky nebo nespolehlivě, nebo jako byste byli pro společnost závazkem, pokud byste byli najati. .” (Totéž platí, pokud hledáte přátele nebo romantické partnery!)

Přizpůsobte svůj online život vaší rutině, ne naopak

Pokud se často přistihnete, že odkládáte důležité životní události nebo ignorujete ty nezapomenutelné ve prospěch zveřejnění na „gram“, možná by stálo za to prozkoumat. Sdílíte věci, které vás opravdu baví a myslíte si, že ostatní také, nebo zveřejňujete jen proto, aby algoritmus udělal své kouzlo a vypadal bohatší, chytřejší nebo více sexy? (To je v pořádku, všichni jsme to udělali).

Naše online přítomnost není rozšířením naší osobnosti, ale spíše prostředkem. To znamená, že nejsme SZO tvrdíme, že jsme online, ale jak tvrdíme, že jsme. Pokud zveřejňujete pouze to, co chcete, aby si o vás ostatní mysleli, i když to není pravda, pak je vaše online osobnost jednoduše produktem očekávání ostatních lidí.

‘Nebyly SZO tvrdíme, že jsme online, ale jak tvrdíme, že jsme.

Abyste tomu pomohli, mohli byste vytvořit minisoubor pokynů nebo zásad pro zveřejňování na sociálních sítích, pokud je pro vás obtížné zjistit, co je autentické. Když přemýšlím, zda je něco zarovnaný příspěvek, nacházím slova, která je třeba recitovat – je tento obsah lstivý, hloupý, roztomilý, zábavný nebo upřímný? Pokud ne, možná se o to mohu podělit se svými mizejícími příběhy, nebo se sdílení úplně vzdát. Znalost vlastních pokynů vám také může pomoci orientovat se v tom, co sdílet ve chvílích vítězství, tragédie nebo jiného historického významu.

Nakonec nemusíte být influencer nebo podnikatel, abyste mohli efektivně spravovat svou online přítomnost, protože jde více o uznání než o růst. „Nejde o to, jak často nebo jak často se musíte objevovat na sociálních sítích,“ poznamenává Rachel Stiles, zakladatelka Stage Creative Network (web pro členy online pro lidi, kteří pracují v divadelním prostoru). Místo toho jde o to, „jak vypadat určitým způsobem“. [you] opravdu rád vytváří přítomnost. Je ironií, Stiles poznamenává, že právě tento druh autenticity se algoritmy učí odměňovat lepší distribucí.

A ta viditelnost pro SZO vy, přátelé, je to, o čem je levelování.


Emily Torresová je šéfredaktorem The Good Trade. Narodila se a vyrostla v Indianě, studovala kreativní psaní a obchod na Indiana University. Obvykle ji najdete v jejím barevném bytě v Los Angeles, kde si vede deník, stará se o své králíky a kočku nebo hraje hry.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *